Історична довідка села Горобіївка

Горобіївка (Канівський район)[ред. • ред. код]

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.

Неперевірена версія (що робити?)

У Вікіпедії є статті про інші значення цього терміна: Горобіївка.

село Горобіївка

Телефонний код

Географічні дані

Географічні координати

49°34′14″ пн. ш.31°23′59″ сх. д.Координати49°34′14″ пн. ш. 31°23′59″ сх. д.

Середня висота
над рівнем моря

159 м

обласного центру

46 (фізична) км[2]

районного центру

28 км

Найближча залізнична станція

Таганча

залізничної станції

25 км

Місцева влада

Адреса ради

с. Горобіївка,

Сільський голова

Салига Тетяна Миколаївна

Горобіївка

Горобі́ївка — село в Україні, в Канівському районі Черкаської області, центр сільської ради. Розташоване за 28 км на південь від районного центру та за 25 км від залізничної станції Таганча. Населення становить 316 осіб.

Зміст

[сховати]

Історія[ред. • ред. код]

Біля Горобіївки виявлено поселення скіфських часів. Частина яру Буди мала назву Блосковщина — від імені одного з перших поселенців Блоска. У середині XVII століття в Будах знаходились криниці Безодня та Альтанка, з яких брали воду для польського короля Станіслава Понятовського під час його перебування у Каневі та зустрічі російської імператриці Катерини ІІ у 1783 році. Пізніше поселення від яру Буди отримали назви Буда-Горобіївська та Горобіївка. Є припущення, що назва села Горобіївка походить від імені графа Воробйова, який володів маєтком у цій місцевості.

До Жовтневого перевороту 1917 року маєток продавався кілька разів — графу Лету, графу Багратіону, графу Тихомирову, генералу Колкунову, графу Терещенку. В Горобіївці також знаходився один з маєтків графині Лопухіної.

У 1919 році було організовано перший сільській виконавчий комітет, а в січні 1930 року — перший колгосп.

У роки радянсько-німецької війни брали участь 121 мешканець села, з них 58 нагороджені орденами і медалями. На честь загиблих односельців встановлено обеліск Слави. На братській могилі воїнів, що загинули під час відвоювання села встановлено пам'ятник.

Станом на початок 70-х років 20 століття в селі проживало 1 056 мешканців. Тут містилася центральна садиба колгоспуім. Ватутіна, який мав в користуванні 2,2 тисячі га сільськогосподарських угідь, в тому числі 1,9 га орної землі. Основними виробничими напрямоми були рільництво і тваринництво. Допоміжні підприємства — механічний млин, пилорама, цегельний завод. На той час в селі працювали восьмирічна школа, клуб із залом на 300 місць, 2 бібліотеки з фондом 11 тисяч книгфельдшерсько-акушерський пункт.

Сучасність[ред. • ред. код]

На сьогодні у селі діє загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, 3 магазини, відділення зв'язку, відділення Ощадбанкубібліотекафельдшерський пункт. Сільськогосподарські угіддя орендуються ФГ «Святунів», ПП Сайко, ТОВ «Кремінь-центр». ТОВ БК «Стандарт» проводиться реконструкція цегельного заводу. Діє Свято-Миколаївська церква (настоятель отець Василій).

Пам'ятки[ред. • ред. код]

Персоналії[ред. • ред. код]