Історична довідка села Павлівка

Телефонний код

Географічні дані

Географічні координати

49°35′13″ пн. ш.31°09′59″ сх. д.Координати49°35′13″ пн. ш. 31°09′59″ сх. д.

Середня висота
над рівнем моря

141 м

Місцева влада

Адреса ради

19044, Черкаська обл., Канівський р-н, с. Павлівка, тел. 96-3-16

Павлівка

Павлі́вка — село в Україні, в Канівському районі Черкаської області. Населення становить 258 осіб.

Павлівка - село, центр сільської ради, розташоване за 35 км від районного центру м. Канева та за 2 км від залізничної станції Таганча.

Село з'явилося на карті як хутір на початку 1920 року на території панської економії "Рокити", що належала графу Бутурліну. На території сучасного села Павлівка знаходилась корчма, яка стояла на шляху між двома селами Іванівка та Ємчиха. Також існувала сторожева вежа (часів козацтва), це укріплення розташовувалось за 1,5 км на північ від сучасного села і використовувалось для спостереження, оборони та схову коней.

У 1937 р. створене колективне господарство "Нове життя". Тоді ж було відкрито 4-річну школу, де у двох кімнатах у дві зміни навчалися учні.

У роки голодомору 1932-1933 рр. померло 54 особи. У роки НРВ мешканці села пішли на фронт, 39 з низ загинуло, 25 нагороджено орденами та медалями.

У 1958 році місцеве господарство об'єдналося з колгоспом ім. Федоренко с. Мельники.

За сумлінну працю нагороджені такі жителі села: Є. П. Клименко, І.О. Шевченко, В.О. Бойченко, Н.А. Заболотний, О.Я. Слупська. Павлівка є батьківщиною Г.Ю. Клименка - повного кавалера ордена Слави.

З 1930 по 1998 р в селі проживав М.О. Рябошапка - народний умілець, виставка картин якого знаходиться в Павлівській ЗОШ І - ІІ ступенів.

На сьогодні в селі діють: ЗОШ І - ІІ ступенів, ФАП, сільський клуб, бібліотека, магазин.

На землях сільської ради працює ТОВ СНЦ " Мир Сем" директор В.І.Балинська

В.о.старости  є Дука Леонід Миколайович.