Як діяти під час повені?

Дата: 03.04.2018 15:18

В період відлиги зростає небезпека підняття рівня ґрунтових вод на багатьох річках України вище за норму і вихід води на окремих ділянках на заплаву. Як наслідок, у цей період жителі багатьох регіонів страждають через підтоплення присадибних ділянок, підвальних приміщень і, нерідко цілих сіл.

З метою попередження нещасних випадків, рятувальники Канівщини закликають громадян дотримуватись основних правил безпеки під час льодоходу, повені та паводків, а саме:

1. Уважно слухайте інформацію та повідомлення про надзвичайну ситуацію та інструкцію про порядок дій.

2. Зберігайте спокій, попередьте сусідів, надайте необхідну допомогу інвалідам, дітям і людям похилого віку.

3. Дізнайтесь у місцевих органів державної влади та органах місцевого самоврядування про місце збору мешканців для евакуації і готуйтеся до неї.

4. Підготуйте документи, одяг, найнеобхідніші речі, запас продуктів харчування і медикаме-нтів на декілька днів. Складіть усе до валізи і зберігаєте у водонепроникному пакеті.

5. Від’єднаєте всі електричні прилади від електромережі і вимкніть газ.

6. Перенесіть найбільш коштовні речі і продукти харчування на верхні поверхи або підні-міть на верхні полиці.

ДІЇ В ЗОНІ РАПТОВОГО ЗАТОПЛЕННЯ ПІД ЧАС ПОВЕНІ, ПАВОДКУ:

1. Зберігайте спокій і уникайте паніки.

2. Швидко зберіть особисті документи, цінності, ліки, продукти й інші необхідні речі.

3. Надайте необхідну допомогу дітям, інвалідам, людям похилого віку і підготуйтеся до евакуації.

4. По можливості негайно залиште зону затоплення.

5. Перед виходом з будинку вимкніть електро- і газопостачання, загасіть вогонь у печі. Закрийте вікна і двері, якщо є час — закрийте вікна і двері першого поверху дошками.

6. Підніміться на верхні поверхи або горищні приміщення.

7. До прибуття рятувальників залишайтеся на верхніх поверхах, даху, деревах або інших піднесеннях, сигналізуйте рятувальникам, щоб у них була можливість швидко вас знайти.

8. Перевірте, чи немає поблизу потерпілих, надайте по можливості їм допомогу.

9. Потрапивши у воду, зніміть з себе важкий одяг і взуття, відшукайте поблизу предмети, за допомогою яких можна протриматися на воді до часу поки надійде допомога.

ДІЇ ПІД ЧАС РЯТУВАЛЬНИХ РОБІТ:

1. Проявить витримку і самовладання, суворо дотримуйтесь вимог рятувальників.

2. Не переповнюйте рятувальні засоби (катери, човни, плоти та інші плавзасоби), оскільки це загрожує безпеці рятувальників і врятованих.

3. Потрапивши у воду, слід скинути з себе важкий одяг та взуття, відшукати поблизу плаваючі або такі, що височать над водою предмети, скористатися ними до прибуття допомоги.

ДІЇ ПІСЛЯ ПОВЕНІ, ПАВОДКУ:

1. Переконайтеся, що вашому житлу повінь не нанесла жодних пошкоджень і не загрожує обвалом, немає провалів у будинку і довкола нього, не розбиті вікна і немає небезпечних уламків і сміття.

2. Не користуйтеся електромережею до повного осушення будинку.

3. Обов’язково кип’ятіть питну воду, особливо якщо берете її з джерел водопостачання, які були підтоплені.

4. Просушіть будинок, проведіть ретельне очищення та дезинфекцію забрудненого посуду, домашніх речей і прилеглої до будинку території.

5. Закопайте загиблих тварин, рибу.

6. Здійснюйте осушення затоплених підвальних приміщень поетапно, з розрахунку 1/3 об’єму води на добу.

7. Електроприладами можна користуватися лише після їх ретельного просушування.

8. Заборонено вживати продукти, які були затоплені під час повені. Відмовтеся від них і від консервації, яка була затоплена водою та отримала пошкодження.

9. Все майно, яке було затопленим, підлягає дезинфекції.

Начальник Канівського районного відділу

Управління ДСНС України у Черкаській області