НАШІ КОЗАЧАТА - НАША ГОРДІСТЬ

Дата: 25.05.2018 10:00

23 травня цього року на базі Мартинівського НВК був проведений І (районний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл»(«Джура») у 2018 році для всіх, хто не полінувалися та відгукнулися на поклик свого серця і взяли на себе завдання здобувати знання, вміння і навички, які потрібні захисникам Вітчизни, гартувати дух і тіло, бути мужніми, сміливими, рішучими, стійкими, наполегливими та відроджувати традиції українського козацтва. Такі змагання організовуються для юних громадян з метою фізичного, соціального, розумового та духовного виховання української молоді на основі народної педагогіки козацьких морально-світоглядних цінностей,вшанування героїзму всіх борців за незалежність Української держави.

На «Джуру» прибули рої чотирьох старостинських округів Степанецької ОТГ:

«Оберіг»- Беркозівського НВК;

«Степанецькі батяри» Степанецької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів;

«Гайдамаки» Мартинівського НВК;

«Гетьман» Малоржавецького НВК. Кожен рій складається із 10 учасників: 8 дітей (не менше 2-х дітей протилежної статі),учнів 6-9 класів, що навчаються разом у одному і тому ж навчальному закладі та 2 керівники. В кожному рої вибирається провідник – ройовий. Кожен рій має свою командну форму з відповідними емблемами та головними уборами, свої прапори, девізи стройові пісні.

По прибутті, команди розбили свої табори, які прикрашала обов’язкова атрибутика:

хоругва, емблема, назва, адже в таборах теж проводилася оцінка побуту, чистоти, доцільності розміщення,

дотримання санітарно-гігієнічних норм, стану спорядження.

Свято почалося із здачі рапортів всіх роїв-учасників про готовність до гри головнокомандуючому цього заходу.

Привітати юних захисників-патріотів прибули почесні гості: голова Степанецької ОТГ Олександр Іванович Яременко, І заступник сільського голови Павло Михайлович Зоренко, ІІ заступник сільського голови Юлія Вікторівна Мітакі,

начальник відділу освіти Тетяна Миколаївна Дорошенко, керуюча справами Тетяна Анатоліївна Науменко.

Також настановче слово учасникам прозвучало із вуст господині цього дійства Алли Іванівни Боярчук,

яка, разом зі своїми колегами, дуже відповідально та із щирою гостинністю підготувала все належним чином для того, щоб свято вдалося веселим, легким, з любов’ю і турботою про дітей.

До складу комплексної програми І етапу ввійшли такі номінації: 1).Інтелектуально-мистецький комплекс «Козацькі забави», який вміщав у собі інтелектуально-спортивну гру за методикою квестів «Пластун» з орієнтуванням на місцевості та конкурс звітів про Добре діло;

2).Фізкультурно-спортивний комплекс «Козацький гарт» із силовим змаганням «Перетягування линви»;

3).Туристсько-спортивний комплекс «Козацькими стежками», де була присутня туристсько-спортивна смуга перешкод;

4). Військово-прикладний комплекс «Козацька звитяга», до якої ввійшли:  конкурс строю та пісні «Впоряд», стрільба із пневматичної гвинтівки та таборування (бівак);

5). Медично-рятувальний комплекс «Козацька безпека»,

де були продемонстровані навики надання першої долікарської допомоги та транспорування потерпілого «Рятівник».

Змагання оцінювало компетентні судді в кожній окремій номінації, а в кінці свята , після підведення підсумків, за загальними підрахунками завойованих балів, були визначені призові місця. І місце посіла команда Степанецької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів, ІІ місце виборола команда Мартинівського НВК, а от команди Малоржавецького та Беркозівського НВК розділили між собою ІІІ місце.

Всі учасники одержали грамоти та пам’ятні призи. Жодна із команд не залишилася без подарунка.

Після нагородження кожна команда поласувала козацькою кашею,яку приготували для них їхні ж кашовари, приправивши страву запашним димком польового кострища.

До дому юні козачата поверталися трохи зморені, але щасливі, із піснями та жартами, адже це свято юнацького запалу, крилатих мрій та щирих дитячих сподівань на краще майбутнє.