Ніч купальська - ніч казкова

Дата: 09.07.2018 12:09
Кількість переглядів: 466

Сонечко скотилося до обрію, від річки віє приємною прохолодою, а над вербами лине дівочий спів. Воно й не дивно, адже в селах Степанецької громади за давніми традиціями відзначають свято Івана Купала.

Дівчата вділи довгі білі сорочки, прикрасили свої довгі коси віночками, які сплели власноруч, та й ну святкувати.

На стадіоні"Маракана" села Степанці, біля річки зібралася майже вся молодь, дівчата із жінками принесли великі вінки зі свічками, заспівали купальських пісень та пустили на воду вінки.

Сільський голова Олександр Яременко привітав усіх присутніх зі святом , бажаючи своїй громаді всього найкращого,

а потім - і пісні, і жарти, і танці,

і стовп із подарунками, а для діток - спортивні ігри з призами,

батут, надувна гірка, смачна солодка вата.

Нічні гуляння продовжувалися дискотекою та розвагами, адже купальська ніч така чарівна і коротка.

Свято Івана Купала в Полствинському старостинському окрузі пройшло на веселій, загальній ноті. І молодь, і старше покоління активно приймали участь у конкурсах, співали, танцювали, веселились. Всі дружньо спостерігали, як дівчата пускають  вінки на воду. А потім , ще довго веселились на дискотеці.

В  Павлівці теж у купальську ніч було дуже весело та гарно. Народні гуляння, концерт місцевого колективу,ігрища біля нічного вогню, веселі конкурси, дискотека.

Також вінки плели та пускали на воду і в Беркозівці,

і в Попівці, і в Горобіївці.

Було гамірно, святкова атмосфера панувала цілу ніч, адже на те вона і ніч Купала, щоб веселитися до самого ранку.