Чужих дітей не буває

Дата: 15.07.2018 08:58

Діти – це наше майбутнє. Кожен чув цю фразу не один раз. Кожен сприймає її по-своєму. Та кожен розуміє, що наше життя летить із космічною швидкістю, що не все заплановане ми встигаємо зробити. Тож кожне покоління передає свої надії, сподівання, свої ідеї, наукові здобутки наступному поколінню. Кожен народ має свою цінність, свою індивідуальність, свої традиції, звичаї та закони. Але це в загальному масштабі. А в кожній родині батьки сіють своє зерно в дитячі душі… І, залежно від того, яке зерно впаде , як його доглядатимуть, як його любитимуть, такий і зродить воно плід. Нажаль, сьогодення дуже постраждало в плані морального зросту. Чи то економічна ситуація, чи надмірна свобода вибору, чи елементарна людська байдужість? Але щось не так. Бо це не є природньо, коли батьки забувають свої обов’язки, коли дітей лишають сам-на-сам зі своїми проблемами, а то, і взагалі залишають своїх дітей. Дуже страшно, коли дитина не  знає толком, хто її батько, бо мама приводить додому щораз «нового тата»,коли мамині очі затуманені алкоголем, і дитина не розуміє, що трапилося, чому мама не така, чому мамі байдуже до неї. Це просто жах! Адже основне завдання жінки – бути МАМОЮ! Виховувати, любити своїх дітей, вкладати у них свою душу. Діти, немов та губка, вбирають в себе все те , що бачать із прикладу своїх батьків. Навіть в Біблії сказано: «Що посієш, те й пожнеш», і це так. Адже діти виростають, стають членами нашого суспільства і все те, що вони взяли від своїх батьків , беруть із собою в своє доросле життя. І дуже добре, коли в своїй родині дитина здобула любов, доброту, порядність, корисні знання, повагу до навкіл ля. А коли навпаки? Коли дитина окрім бруду, п’яних сварок, безладу, нічого більше не бачила в своєму дитинстві? Коли її ніжна душа скалічена?! Що ми, суспільство, можемо від неї требувати, що хорошого можемо чекати? Отже цю проблему потрібно вирішувати тут і тепер. В нашій державі вже існує багато служб, які опікуються такими дітками, які контролюють горе-батьків, і це добре. В Степанецькій громаді теж створено опікунську раду, яка проводить роботу з неблагополучними сім’ями, виїжджає на місця, проводить роз’яснення, складає акти обстеження, та попереджає батьків про наслідки такого способу життя. Насамперед ми хочемо, щоб діти в нашій громаді росли здоровими та щасливими. Адже чужих дітей не буває.