День Гідності та Свободи 2018

Дата: 21.11.2018 17:18

У середу, 21 листопада, в Україні відзначають День Гідності і Свободи. Свято приурочене до річниці двох революцій: Помаранчевої революції 2004 року і Революції Гідності 2013 року.

Свято встановили Указом Президента України Петра Порошенка від 13 листопада 2014 року.

Пам'ятну дату ввели, щоб донести до сучасних і майбутніх поколінь об'єктивну інформацію про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, а також для вшанування патріотизму і мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів України та її європейського вибору.

Фото без описуФото без опису

В Степанецькій ОТГ цей день вшанували і дорослі, і діти. Працівники Степанецької сільської ради, на чолі із сільським головою Олександром Яременком поклали квіти до пам’ятного знаку «Героям небесної сотні», та хвилиною мовчання віддали шану загиблим.

Фото без опису А в стінах ліцею пройшов урочистий захід, на який було запрошені почесні гості – учасники АТО: Степаненко Євген, Стуруа Варлам, Васільєв Павло.

Діти з повагою і захватом слухали розповідь бувалих воїнів про славний шлях нашого волелюбного народу до незалежності аж від діда-прадіда і до сьогодення.

Звучали патріотичні пісні, теплі слова, згадали воїнів-героїв Канівського краю: Анатолія Чупилку – молодшого сержанта, кіборга, захисника донецького аеропорту, депутата Черкаської обласної ради; старшого сержанта Мороза; молодшого сержанта Петрушенка та солдата Берцева, які так і не повернулися з тої страшної січі, але житимуть вічно в серцях своїх земляків.

Діти також вшанували пам’ять про ті незабутні події хвилиною мовчанням та покладанням квітів до пам’ятного знаку.

Фото без опису Такі патріотичні заходи залишають світле відчуття гордості за нашу Україну та її героїв в серцях підростаючого покоління, на плечі яких теперішні патріоти і покладають всю відповідальність за наше краще майбутнє та свободу рідного краю.