Дай, Андрію, знати, яку долю ждати

Дата: 14.12.2018 06:57

Про захисні властивості оберега було відомо ще з давніх часів. Слов’яни наділяли предмети магічними властивостями і вірили, що вони притягують до свого володаря успіх, везіння і оберігають його від чорних хвороб, від напастей і впливу потойбічних сил. Обереги, виготовлені своїми руками, здатні захистити не тільки власника, а і його житло від лихого ока, заздрощів і всього нечистого.

Творіння оберега вручну характеризується вкладенням в предмет частинки своєї душі і енергетики, що обумовлює одночасну підзарядку магічного атрибуту і його неймовірну міць. А взагалі, сильні оберегові атрибути робляться в переддень усіх православних свят.

Саме тому, 12 грудня, в переддень свята Андрія Первозванного на базі КЗ «Мартинівський НВК І-ІІІ ступенів» пройшло методичне об’єднання вчителів трудового навчання, педагогів – організаторів та завучів з виховної роботи, в ході якого відбувся майстер–клас, проведений Мичкою Алісою Василівною, «Народний оберіг».

Всім відоме символічне значення багатьох рослин, яке ми використовуємо і сьогодні:

безсмертник – символ довголіття;

горіх, лікарські трави – символ міцного здоров’я ;

злаки, боби – символ достатку, ситності;

колоски жита та вівса – обереги краси;

кукурудза – символ здоров’я у дітей ;

горох, квасоля – символ добробуту;

гречка – символ теплоти подружніх стосунків, оберігає від зради;

пшоно – символ багатства;

мак – охороняє від різних наврочень;

насіння гарбуза – символ родючості;

насіння соняшника – символ сонця, життєрадісності, сімейного щастя;

перець – символ чоловічого здоров’я;

льон – материнська любов та вірність;

часник, вироби з солоного тіста – відганяють від хати біду та нещастя.

Більш сучасними оберегами стали предмети, виготовлені руками людини, які в побуті мають також своє призначення.

Наприклад, лопатка або писана ложка – символ уособлення достатку в будинку і хлібосольність господарів.

Тож саме таке поєднання і обрала Аліса Василівна для майстер-класу. Ми віримо, що виготовлений оберіг принесе у домівки щастя, і достаток.

День пам’яті апостола Андрія Первозванного - це не тільки церковне свято, у народі воно називається Калита. У цей день молодь влаштовує гуляння, крім того, незаміжні дівчата в ніч на 13-е число ворожать на судженого. Тож продовженням цього чудового дня в нашому закладі стали «Андріївські вечорниці».

Гості свята побачили справжнє українське дійство. Хлопці та дівчата жартували, співали, ворожили. Виставу підготувала педагог-організатор Ніколаєва Тетяна Василівна.

Із сторони було приємно спостерігати і за учасниками, і за глядачами, які поринули в чарівний світ народних звичаїв і традицій.

Незмінним етапом вечорниць було пригощання усіх учасників смачними домашніми українськими варениками та кусання Калити, адже в Мартинівській школі, пам’ятають й шанують свою історію, культуру і традиції, які не канули в забуття, а продовжують передавати з покоління в покоління.