Увага - з'явилися шахраї!

Дата: 26.12.2018 23:55

Старість потрібно поважати. Літні люди, як діти – немічні та довірливі. Тож у наш час знаходяться і такі негідники, які не гербують ні чим, і при першій-ліпшій можливості гріють свої брудні руки на легкій наживі – вводять в оману одиноких людей похилого віку. Днями на території Степанецької ОТГ стався такий прикрий випадок : 22 грудня цього року до Канівського відділення поліції надійшло повідомлення від жительки села Степанці про те, що дві невідомі жінки, віком близько 40-50 років зайшли на її подвір’я. Гості запитали, чи не продає господиня квасолю або горіхи. Потім слово за слово, почали розмову та й сказали , що жінці та її сім’ї пороблено, що цю страшну порчу потрібно негайно зняти, щоб не трапилась біда. Наляканій старенькій ці дві «знахарки» запропонували ритуал, який потрібно проводити за допомогою грошей. Виманивши гроші таким чином, вони буцімто поклали їх у пакет, потім заховали у нішу дивану та наказали довірливій бабусі до ранку не чіпати пакет, щоб чари подіяли. Після того, як непрохані гості похапцем пішли із двору, жінка отямилася, до пакета – а він порожній, але «горе-знахарок» уже і слід простиг. Бідолашна жінка звернулася за допомогою до поліції та має надію, що злодюг таки знайдуть, а їй повернуть її заощадження, бо не так легко сьогодні складати гроші, щоб їх безсоромно видурили такі аферисти.

Для того, щоб не стати жертвою шахраїв, які відбирають майно у самотніх громадян, потрібно дуже обережно поводитися із незнайомими людьми. По можливості не впускати їх у свою оселю, коли вдома, окрім вас немає нікого, або імітувати присутність когось із рідних. Та краще не вступати в розмову із незнайомцями, які ходять під дворами, пропонуючи якісь сумнівні товари чи послуги. А про всякі там ворожіння та знахарство, взагалі не заводити бесіди. «Береженого – як то кажуть, і Бог береже».