Сьогодні відзначається Всесвітній день свободи преси

Дата: 03.05.2019 12:59

Його відзначають щорічно, починаючи з 1994 року, після проголошення Генеральною Асамблеєю ООН в спеціальній резолюції від 20 грудня 1993 року.

Щорічно публікуються послання Генерального секретаря ООН з нагоди Всесвітнього дня свободи преси. Починаючи з 1997 року 3 травня за внесок в справу свободи друку щорічно присуджується премія ЮНЕСКО.

Сьогодні у Всесвітній день свободи преси суспільство знову підтверджує свою прихильність просуванню основоположних принципів вільної преси по всьому світу та вшановує тих чоловіків і жінок, які працюють, не покладаючи рук, часто з великим ризиком для того, щоб розповісти історії, які інакше ніхто не зміг би почути. Вони – вартові демократичних цінностей та ідеалів.

Етичне і прозоре висвітлення подій в ЗМІ – основа для вільного і відкритого суспільства. Це сприяє підвищенню відповідальності та дає поштовх до громадських обговорень. Суспільства, побудовані на ефективному управлінні, сильному громадянському суспільстві, а також відкритій і вільній пресі є більш процвітаючими, стабільними і безпечними.