Урочистою ходою до Кобзаря

Дата: 23.05.2019 22:59

22 травня – день перепоховання праху Т. Г. Шевченка, із тих пір минає вже 158-ма річниця. Як відомо, 22 травня 1861 року відбулось перепоховання Тараса Шевченка на Чернечій горі поблизу Канева. Поет помер 10 березня 1861 р. у Санкт-Петербурзі, там і був похований. Але невдовзі, згідно з його "Заповітом", тіло перевезли в Україну і перепоховали на Чернечій горі в Каневі, яку з того часу звуть Тарасовою.

У цей день біля Чернечої гори багатолюдно. Урочистою ходою останнім шляхом Тараса Шевченка пройшли сотні людей − від Успенського собору до Чернечої гори. До початку ходи відбувся молебень в Успенському соборі за упокій душі цієї світлої людини.

Здавна Чернечу гору називають Тарасовою. До неї з різних куточків України приїжджають співвітчизники аби віддати шану поету, який прожив лише 47 років.

Делегація від Степанецької ОТГ на чолі із сільським головою Олександром Яременком теж долучилася до цієї урочистої процесії та вшанувала великого Кобзаря.

Біля могили Тараса Шевченка священнослужителі відслужили молебень, потім всі присутні поклали квіти до підніжжя пам’ятника Тарасу Шевченку.