ЗІ СВЯТОМ ТРІЙЦІ!

Дата: 16.06.2019 09:35

Зелена неділя у батьковій хаті,
І повно рай-цвіту, і ласки з теплом.
Які ми з правіку любов'ю багаті.
Зелена неділя у нас за столом.

Церковні подзвони і поля освята.
З любистку-барвінку горять три свічі.
І хата свята, і освячена м'ята,
І стіл, і на ньому пухкі калачі.

Сидять довкола і діти, і внуки,
А з ними козацькі й чумацькі пісні.
На вишитій скатерці - батькові руки,
І мамині руки - два дива святі.

І вікна в любистку, і стіни в уборах,
І гладить маленький Ісусик ягня.
В зелену неділю, неначе в Соборах, -
Довкола любові Вкраїнська рідня.

Трійця (Свята П'ятидесятниця, Зелені свята) – саме цим святом через п'ятдесят днів після Великодня завершується пасхальний цикл. Цей день – одне з 12 найважливіших свят у християн.

У 2019 році Свята Трійця припадає на неділю, 16 червня. Таким чином понеділок, 17 червня, буде вихідним.

День Святої Трійці — свято, яке прославляє триєдність Всевишнього Бога. У Євангелії ж зазначено, що цього дня на апостолів у вигляді вогняних язиків зійшов Святий Дух і всі вони заговорили різними мовами, аби надалі йти поміж народів та проповідувати християнство. Крім того, апостоли тепер могли зцілювати та пророкувати.

Варто зазначити, що полум'я, у вигляді якого на апостолів зійшов Святий Дух, символізує очищення від гріхів та наповнення світлом віри.

Традиційно Трійця припадає на неділю, її святкують три дні. Цього дня у храмах здійснюється одна з найпишніших служб у році.

Чому на Трійцю оселю прикрашають зеленню

Вірувань щодо традиції прикрашати оселю зеленню на Трійцю доволі багато. В одних джерелах стверджують, що це потрібно, аби відігнати від дому злих духів. Інші джерела запевняють, що зелень на це свято символізує невмирущість життя, а також є ознакою того, що літо прийшло на зміну весні.

Разом із тим існує твердження про те, що звичай прикрашати домівку зеленню на Трійцю походить ще від старо-заповітної Церкви, коли будинки і синагоги прикрашалися зеленню у П’ятидесятницю в пам’ять про те, як при Синайській горі все цвіло і зеленіло в день, коли Мойсей отримував скрижалі закону. Сіонська світлиця, де на апостолів зійшов Святий Дух, у той час, за загальним звичаєм, теж була прикрашена гілками дерев і квітами.

Виконком Степанецької сільської ради ОТГ вітає всіх жителів громади з Трійцею і бажає, щоб в душі завжди жила надія, щоб в серці було багато місця для щирої любові, щоб в житті все цвіло. Щастя, здоров'я, радості, добробуту й миру.