День поліції України

Дата: 04.07.2019 10:38

Сьогодні, 4 липня, українські поліцейські відзначають своє професійне свято – День поліції України. Національній поліції України цього дня виповнюється 4 роки.

Після Революції Гідності в українському суспільстві виникла нагальна потреба у реформуванні правоохоронної системи. Для проведення реформ владою прийнято рішення використати успішний досвід закордонних партнерів, а саме – Грузії. Восени 2014 року було представлено концепцію реформи Міністерства внутрішніх справ, в якій передбачалось створення Національної поліції замість міліції. 2 липня 2015 року Верховна Рада ухвалила закон "Про Національну поліцію". 4 липня на Софійській площі у Києві присягу на вірність Україні склали перші співробітники нової поліції. Ними стали патрульні поліцейські. Цього дня 2015 року в Києві перші поліцейські склали присягу. Близько місяця патрульна поліція столиці працювала у тестовому режимі. Другим українським містом, де поліцейські вийшли на вулиці, став Львів, третім – Одеса. Після цього проект поступово почав втілюватися в усіх містах України. Цей процес зайняв майже рік.

Відповідно до закону "Про Національну поліцію" основними завданнями поліції є надання поліцейських послуг у сферах: 1) забезпечення публічної безпеки і порядку; 2) охорони прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави; 3) протидії злочинності; 4) надання в межах, визначених законом, послуг з допомоги особам, які з особистих, економічних, соціальних причин або внаслідок надзвичайних ситуацій потребують такої допомоги.  Професійне свято – День поліції України було запроваджено 4 квітня 2018 року указом тодішнього президента Петра Порошенка. До того часу професійне свято поліції України відзначалося 4 серпня, у день підписання Петром Порошенком закону "Про Національну поліцію". 7 листопада 2015 року закон набув чинності й міліція припинила своє існування в Україні.

Тож, тих, хто вірою-правдою служить, вітаємо зі святом, тому що праця їхня важлива, праця їхня потрібна, нехай вони не знають горя, не гинуть на завданні. А сьогодні ми бажаємо всім представникам цієї сміливої професії щастя, сили і розуміння!