Олександр Яременко, сільський голова Степанецької сільської ради об’єднаної територіальної громади, у складі делегації Черкащини долучився до обговорення змін до Конституції в частині децентралізації

Дата: 04.03.2020 11:58

03 березня 2020 року представники Черкаської, Київської, Житомирської, Чернігівської та Рівненської областей обговорили бачення змін до Конституції в частині децентралізації. Керівники адміністрацій, рад, представники органів місцевого самоврядування, експерти, активісти дискутували про:

- рівні місцевого самоврядування;

- систему місцевих органів виконавчої влади;

- формат партнерства і взаємодії між державою та ОМС;

- статуси мера і депутата;

- які проблеми треба вирішити чи створити можливості завдяки змінам до КУ;

- права та гарантії місцевого самоврядування;

- фінансовий захист ОМС та ін.

Як зазначив голова Черкаської ОДА Роман Боднар, на своїй сторінці у ФБ: «…Такі обговорення - це свідчення легітимності процесів і того, що реформу рухають саме громадяни. За результатами всього циклу обговорень мають бути сформовані консенсусні положення Конституції України та законів. Важливо чітко розмежувати повноваження органів місцевого самоврядування та державних органів виконавчої влади...»

Олександр Яременко від себе додає, що публічні консультації «Через консенсус – до змін у Конституцію у частині децентралізації» в яких він прийняв участь, залишають надію про виважене і обгрунтоване, остаточне і не популістське рішення переформатування об’єднаних територіальних громад в Канівському районі. Реформа децентралізації підходить до логічного завершення. Маємо досягти консенсусу!